Przeskocz do treści

Segmenty branży dźwignicowej

dźwigi

dźwig(Windy) Urządzenia do przemieszczania osób lub towarów w kabinach lub na platformach wzdłuż sztywnych prowadnic, pomiędzy różnymi poziomami.

więcej o dźwigach

dźwigniki

dźwignikUrządzenia dźwigowe do pionowego podnoszenia i opuszczania obiektów, zwykle na niewielką wysokość.

więcej o dźwignikach

schody i chodniki ruchome

schody ruchomeUrządzenie służące do przewozu osób pomiędzy kondygnacjami budynku (schody) lub wzdłuż powierzchni płaskiej (chodniki) składające się z konstrukcji nośnej (taśmy, stopni) i poręczy napędzanych przez zespół napędowy z silnikiem elektrycznym.

więcej o schodach i chodnikach ruchomych

podesty ruchome

podest ruchomySpecjalny rodzaj maszyn budowlanych, służących do przemieszczania osób i materiałów na stanowisko pracy znajdujące się na wysokości.

więcej o podestach ruchomych

cięgniki

cięgnik(Wciągniki i wciągarki) Urządzenia przeznaczone do podnoszenia ładunków za pomocą liny lub łańcucha, zakończone elementem chwytnym (np. hak) Urządzenia przeznaczone głównie do przemieszczania ładunków w pionie.

więcej o cięgnikach

manipulatory przemysłowe

manipulatorUrządzenia przemysłowe przeznaczone do obsługi delikatnych i wrażliwych towarów. Umożliwiają precyzyjną obsługę.

więcej o manipulatorach przemysłowych

suwnice

suwnicaSuwnice to dźwignice które pracują w ruchu przerywanym; zbudowane są z konstrukcji nośnej (mostu) i przemieszczają się po torach jezdnych; wyposażone we wciągarkę lub wciągnik, który porusza się po konstrukcji nośnej mostu. suwnice przemieszczają ładunki w pionie i poziomie.

więcej o suwnicach

żurawie stałe

żuraw stałyLekkie dźwignice stacjonarne, składające się z wysięgnika zamontowanego na słupie lub ścianie, wykonującego ruch obrotowy, po którym przemieszcza się wciągnik podnoszący ładunek.

więcej o żurawiach stałych

układnice magazynowe

układnicaUrządzenia magazynowe poruszające się miedzy regałami, których zadaniem jest składowanie ładunków.

więcej o układnicach magazynowych

urządzenia do manipulacji kontenerami

kontenerySuwnice bramowe oraz wozy transportowe przeznaczone do pracy w portach służące do manipulacji i transportu kontenerów.

więcej o urządzeniach do manipulacji kontenerami

wózki jezdniowe

wózek widłowyLorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

wiecej o wózkach jezdniowych

żurawie przeładunkowe

żuraw przeładunkowyUrządzenia zamontowane na samochodzie ciężarowym, służące do samodzielnego załadunku towaru i rozładunku samochodu

więcej o żurawiach przeładunkowych

żurawie samojezdne

żuraw samojezdnySpecjalny rodzaj maszyn budowalnych, z dźwignicą zamontowaną na podwoziu samojezdnym: samochodowym lub gąsienicowym.

więcej o żurawiach samojezdnych

żurawie wieżowe

żuraw wieżowyPotocznie nazywane dźwigami, żurawie wieżowe to jedne z największych maszyn budowlanych, składające się z pionowej wieży oraz wysięgnika poziomego lub wychylnego.

więcej o żurawiach wieżowych

żurawie portowe i stoczniowe

żuraw portowyŻurawie portowe i stoczniowe to największe urządzenia dźwignicowe spotykane przy przeładunku towarów w portach oraz przy pracach montażowych i remontowych jednostek pływających.

więcej o żurawiach stoczniowych i portowych